Zyrtarizohen kandidatët për çmimin ‘Lojtari më i mirë i FIFA 2018’. Emrat e 10 yjeve

Zyrtarizohen kandidatët për çmimin ‘Lojtari më i mirë i FIFA 2018’. Emrat e 10 yjeve

17:04, 24/07/2018

FIFA ka publikuar listën e ngushtë të kandidatëve për çmimin “Lojtari më i Mirë i FIFA-s 2018”, i cili do të ndahet në shtator.

Njoftimi i organit qeverisës së futbollit botëror vjen menjëherë pas Kupës së Botës 2018 në Rusi, e cila ishte spektakolare dhe ku më të mirët e futbollit i shfaqën aftësitë e tyre dhe pasionin e madh në garë për t’u shpallur më të mirët.

Çmimi “Lojtari më i Mirë i FIFA-s 2018” do të ndahet në Londër më 24 shtator.

Kandidatët:

Cristiano Ronaldo (Portugali/Real Madrid CF/Juventus FC); Kevin De Bryune (Belgjikë,/Manchester City FC); Antoine Griezmann (Francë/ Atlético Madrid); Eden Hazard (Belgjikë/Chelsea FC); Harry Kane (Angli/Tottenham Hotspur FC); Kylian Mbappé (Francë/Paris Saint-Germain FC); Lionel Messi (Argjentinë/FC Barcelona); Luca Modri? (Kroaci/Real Madrid CF); Mohammed Salah (Egjipt/Liverpool FC); Raphael Varane (Francë/Real Madrid CF).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco