Dalic zbulon prapaskenën me stolin e Kroacisë: Donin të më shkarkonin dy muaj më parë

Dalic zbulon prapaskenën me stolin e Kroacisë: Donin të më shkarkonin dy muaj më parë

22:39, 22/07/2018

Kroati Zlatko Dalic thotë se është trajneri i dytë më i mirë në botë dhe vlen më shumë se 5 milion euro në vit.

Dalic udhëhoqi Kroacinë drejt finales në Kupën e Botës, ku është mundur 4-2 nga Franca.

Dalic tani ka tërhequr vëmendjen e botës së futbollit, dhe është përfolur si trajneri i ardhshëm i Japonisë apo Egjiptit, ndërsa ai vetë kërkon Premier League.

“Doni apo nuk doni ju, jam trajneri i dytë më i mirë në botë”, shprehet Dalic për kroaten Vecernji.

Dhe shifra 5 milion euro në vit për trajnerin e dytë më të mirë në botë është shumë e ulët. Nuk më pëlqen fakti që njerëz që nuk kanë goditur ndonjëherë topin në jetën e tyre kanë në dorë fatin tim në stolin e Kroacisë. Donin të më shkarkonin dy muaj më parë”, rrëfen tekniku kroat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco