FOTO/ E turpshme si përfundon fanella e Gjermanisë

FOTO/ E turpshme si përfundon fanella e Gjermanisë

19:30, 22/07/2018

Një “plan B” mund të quhet plani i klubit gjerman Sandhauzen. Klubi i cili militon në “Bundesliga 2” përpara Botërorit porositi disa fanella të Kombëtares Gjermane për t’i rishitur ato në mënyrë që të fitonin.

Por në fakt gjërat nuk ecën sipas planit. Gjermania u eliminua shpejt nga Kupa e Botës dhe në këtë mënyrë klubit gjerman i mbetën shumë fanella.

Kështu drejtuesit e marketingut të Sandhauzen vendosën që me blerjen e fanellës së tyre nga një tifoz të dhurojnë falas edhe fanellën e Gjermanisë.

Image

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco