Griezmann respektohet nga Presidenti i Uruguait për gjestin në Botëror

Griezmann respektohet nga Presidenti i Uruguait për gjestin në Botëror

15:32, 20/07/2018

Antoine Griezmann arriti të fitojë Kupën e Botës me Francën, por ndryshe nga shokët e skuadrës që festuan me flamurin kombëtar, ylli i Atleticos së Madridit festoi me flamurin uruguaian.

Dhe për këtë presidenti i Uruguait, Tabare Vazquez, e ka ftuar yllin francez të vizitojë Uruguain në fundin e këtij viti.

Unë dua ta falënderoj atë për gjestin që ai kishte veshur flamurin e vendit tonë në konferencën ndërkombëtare për shtyp të dhënë në Moskë. Do të ishte një nder ta mirëpres dhe ta falënderoj personalisht. Me bindjen se futbolli është një sport që bashkon kombet në një festim të veçantë kolektiv, besoj se do të vazhdojmë të forcojmë lidhjen që bashkon Uruguain dhe Francën", shkroi në një letër zyrtare presidenti uruguaian, Vazquez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco