FOTO/ Formacionet fituese të botërorëve të fundit

FOTO/ Formacionet fituese të botërorëve të fundit

01:17, 19/07/2018

Brazili dhe Franca nga dy herë dhe Italia, Spanja dhe Gjermania janë 5 kombëtaret që kanë fituar Kupën e Botës në epokën moderne të futbollit, që nga Botërori “SHBA 1994”.

7 botërorë ku në formacionet kryesore të skuadrave fituese gjejmë lojtarë legjendarë si Romario, Zidane apo Ronaldo. Sigurisht që ka vend edhe për “anonimë” si Guivarch, Marcos apo Perrotta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco