Francë-Kroaci, përcaktohet gjyqtari i finales. Emri surprizë

Francë-Kroaci, përcaktohet gjyqtari i finales. Emri surprizë

20:33, 12/07/2018

Të gjithë janë duke e pritur finalen e madhe të Botërorit. Aty ku ka një diferencë të madhe midis skuadrave.

Franca e mbushur plot me yje përballë Kroacisë surprizuese të kompeticionit.

Tani është përcaktuar dhe gjyqtari i ndeshjes finale të Botërorit.

Do të jetë argjentinasi Nelson Pitana. Mund të thuhet se nuk është zgjedhja më e mirë sepse Franca e eliminoi Argjentinën, por jo.

Ai e ka arbitruar Francën edhe në ndeshjen me Uruguain ku francezët fituan me rezultat 2-0.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment