Gol në shtesën e dytë, Mandzukic çon kroatët në delir

Gol në shtesën e dytë, Mandzukic çon kroatët në delir

22:21, 11/07/2018

Në “Luzhniki Stadium” po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5-të dhe për kroatët realizoi Perisic në të 68’.

Edhe shtesa e parë mbyllet po me të njëjtin rezultat, teksa do të luhen edhe 15 minutat e dyta për të nxjerrë finalistin e këtij çifti. 

Në minutën e 109-të Mario Mandzukic brenda zone me një gjuajtje të saktë kalon Kroacinë në avantazh, 2-1.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco