Kroaci-Angli, mbyllet shtesa e parë. Edhe 15 minuta ‘torturë’

Kroaci-Angli, mbyllet shtesa e parë. Edhe 15 minuta ‘torturë’

22:14, 11/07/2018

Në “Luzhniki Stadium” po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5-të dhe për kroatët realizoi Perisic në të 68’.

Edhe shtesa e parë mbyllet po me të njëjtin rezultat, teksa do të luhen edhe 15 minutat e dyta për të nxjerrë finalistin e këtij çifti.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat