Dështaku Kolarov fyen rëndë Xhakën dhe Shaqirin

Dështaku Kolarov fyen rëndë Xhakën dhe Shaqirin

23:59, 22/06/2018

Kapiteni i Serbisë, Aleksandar Kolarov duket se nuk e ka pritur mirë golat e Granit Xhakës

Kolarov nga inati që gola shënuan dy gola kosovarët, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ka thënë për mediat serbe se festimi i golave të dy kosovarëve është primitiv.


“Ne jemi serbë, jemi mbi këtë nivel primitiv. Jemi 10 vjet para tyre që festojnë në këtë mënyrë”, ka thënë ai.

Nga ana tjetër, Kolarov ka harruar se gjatë gjithë ndeshjes Shaqiri është provokuar nga sulmuesi serb Mitrovic.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Odise Grillo 23/06/2018 08:56

O Qiri,me fal o Miri... Shqip I themi plehra Shko ne shkolle o primitiv

miri23/06/2018 01:34

Si qenka primitivitet te festosh me simbolet kombetare mo plera sllave, apo ju deheni cfarrosur nga kjo bot,ka ardhur koha e hakmmarrjes per ju flliqesira sllave

Shto koment

Më të lexuarat