FOTO/ Pushtojnë Rusinë, ja tifozet seksi të Polonisë

FOTO/ Pushtojnë Rusinë, ja tifozet seksi të Polonisë

00:31, 20/06/2018

Ndërsa skuadra e Polonisë nuk i bëri dot ballë vrullit dhe fizikut të Senegalit, bukuroshet polake e fituan sfidën e tyre në Spartak Stadium të Moskës.

Si kurrë më parë në një Kupë Bote, Polonia nuk është dukur kaq e bukur, kur qindra bukuroshe që mbështesnin skuadrën e tyre, u shfaqën në shkallët e stadiumit. Të gjitha të qeshura e plot gëzim, duke e shijuar futbollin si një festë.

Mendohet se polakët do të kenë numrin më të madh të tifoz?ve në këtë aktivitet të jashtëzakonshëm Botëror, edhe pse skuadra e tyre nuk duket në lartësinë e duhur.

ImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco