Shënoi ndaj Gjermanisë golin e jetës, menjëherë i vjen sinjali nga Barcelona

Shënoi ndaj Gjermanisë golin e jetës, menjëherë i vjen sinjali nga Barcelona

09:46, 19/06/2018

Barcelona është duke e vëzhguar nga afër yllin meksikan, Hirving Lozano.

Ylli i PSV-së shënoi golin vendimtar në fitoren tronditëse të Meksikës kundër Gjermanisë të dielën dhe tani me gjasa do të largohet nga Eredivisie gjatë kësaj vere, me skuadrat europiane të interesuara për të.

Barcelona raportohet të jetë destinacioni më i mundshëm i tij.

Megjithatë klubi katalanas mund të ketë probleme për ta transferuar Lozanon, me Philippe Coutinhon, Paulinho dhe Yerry Mina që momentalisht mbajnë vendet e ekstrakomunitarëve në klub dhe me Arthur Melon që vjen në dimër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat