FOTO/ Teksas, uragani nxjerr krijesa të çuditshme nga deti

FOTO/ Teksas, uragani nxjerr krijesa të çuditshme nga deti

09:33, 14/09/2017

Një “përbindësh” i tmerrshëm pa sy ka dalë në sipërfaqe nga uragani që mori përpara gjithë Teksasin.

Krijesa kolosale u gjet e kalbur në një plazh në qytetin e Teksasit, pas uraganit “Harvery” që shkatërroi SHBA-në Jugore.

Kafsha e mistershme u zbulua nga grupi i konservimit të Shoqërisë Kombëtare të Audubonëve, i cili postoi foto befasuese të “përbindëshit” në rrjetet sociale.

Lloji i krijesës, akoma nuk është konfirmuar edhe pse shumë ekspertë besojnë se është një lloj i gjarpërinjve.

“Ne ishim në një plazh në qytetin e Teksasit dhe e pamë këtë gjë nga larg, kështu që unë u afrova për të kuptuar se çfarë ishte”, tha Preeti Desai, drejtuesi i medias sociale i Shoqatës Kombëtare Audubon.

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment