VIDEO/ Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’. Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme

VIDEO/ Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’. Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme

16:51, 13/09/2017

Forcat ajrore të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje ushtarake të drejtpërdrejtë duke testuar raketën me rreze të gjatë Taurus, raportojnë mediat lokale.

Raketat ajrore ka një rreze prej 500 kilometrash dhe mund të arrijnë objektiva të saktë në të gjithë Korenë e Veriut.

Ushtrimi u krye në ajër mbi Taean County, Provinca Jugore Chungcheong në perëndim të vendit të martën, njoftoi agjencia e lajmeve Yonhap, duke cituar ushtrinë e vendit.

Raketa peshon 481 kg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment