Një tërmet i fuqishëm trondit Italinë. Raportohet për persona të zhdukur dhe të plagosur

Një tërmet i fuqishëm trondit Italinë. Raportohet për persona të zhdukur dhe të plagosur

23:00, 21/08/2017

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë ka rënë në Itali pak minuta më parë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në ishullin e Ischias pranë Napolit.

Deri tani raportohet për disa persona të plagosur por edhe të zhdukur.  Gjithashtu për shkak të forcës së tërmet janë dëmtuar dhe disa objekte.

Ndërkohë autoritet raportojnë se ka nisur evakuimi i banorëve nga zona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment