Lajmi i fundit

LIVE/ Presidenti i PL, Ilir Meta konferencë për mediat

Senatori demokrat e pranon: Trump do fitojë thellë zgjedhjet ndaj Biden

Senatori demokrat e pranon: Trump do fitojë thellë zgjedhjet ndaj Biden

10:33, 10/07/2024
A+ Aa A-

Senatori demokrat i Kolorados, Michael Bennet, u shfaq në CNN të martën në mbrëmje, duke konfirmuar raportimet se ai kishte deklaruar para kolegëve se nuk beson se presidenti Biden mund të fitojë zgjedhjet presidenciale.

Komentet e Bennet efektivisht e bëjnë atë senatorin e parë demokrat që thotë publikisht se Biden do të humbasë.

“Donald Trump është në rrugën e duhur, mendoj, për të fituar këto zgjedhje, dhe ndoshta t'i fitojë ato me një shumicë të thellë dhe të marrë me vete Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve,” tha Bennet. “Dhe kështu për mua, kjo nuk është një pyetje rreth sondazheve. Nuk bëhet fjalë për politikë. Është një pyetje morale për të ardhmen e vendit tonë”.

Bennet tha se administrata Biden nuk ka bërë asgjë që nga “debati katastrofik i presidentit [për të] demonstruar me të vërtetë se ata kanë një plan për të fituar këto zgjedhje”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco