Rubio i bashkohet mitingut të Trump, mediat flasin se mund të jetë ai zv/president

Rubio i bashkohet mitingut të Trump, mediat flasin se mund të jetë ai zv/president

08:09, 10/07/2024
A+ Aa A-

Senatori republikan Marco Rubio u shfaq së bashku me ish-presidentin Donald Trump gjatë një mitingu në Florida përpara zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara që do të mbahen nëntorin e ardhshëm.

Rubio foli para Trump, duke drejtuar sulme të ashpra ndaj Presidentit Joe Biden dhe Zëvendës Presidentes Kamala Harris dhe duke shprehur dyshime për aftësinë e Biden për të vazhduar të shërbejë si kreu i shtetit.

Sipas burimeve të cituara nga gazeta “The Hill”, Trump ka ngushtuar listën e kandidatëve të mundshëm për zëvendëspresident tek Rubio dhe senatori J.D Vance nga Ohio.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco