Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Konventa e Republikanëve, çfarë solli? I ftuar: Enri Ceno

Tërmeti shkund Bullgarinë, ja sa ishte magnituda

Tërmeti shkund Bullgarinë, ja sa ishte magnituda

22:06, 17/06/2024
A+ Aa A-
Bullgaria është “shkundur” sot nga një tërmet i fuqishëm. Raportohet se dridhjet ishin 4.2 ballë të Rihterit. Sipas faqes EMSC, epiqendra e lëkundjes së tokës qyteti i Plodivit, në juglindje të vendit.

Aktualisht nuk raportohen të lënduar, teksa lëkundja e parë është pasuar dhe nga disa paslëkundje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco