Ambiciet bërthamore, SHBA për Iranin: Vazhdon me hapa të gabuar

Ambiciet bërthamore, SHBA për Iranin: Vazhdon me hapa të gabuar

07:35, 14/06/2024
A+ Aa A-

"Irani vazhdon të ndërmarrë hapa në drejtimin e gabuar në lidhje me programin e tij bërthamor."

Ky ishte reagimi më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit pasi raporti më i fundit i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike zbuloi se Teherani po zgjeron më tej arsenalin e tij.

“Irani duhet të bashkëpunojë me IAEA pa vonesa të mëtejshme për të zbatuar plotësisht detyrimet e tij ligjërisht të detyrueshme. Ne mbetemi në koordinim të ngushtë me partnerët dhe aleatët tanë”, theksoi zëdhënësi i departamentit, Matthew Miller.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco