Moska nis fazën e dytë të stërvitjeve taktike bërthamore

Moska nis fazën e dytë të stërvitjeve taktike bërthamore

14:52, 11/06/2024
A+ Aa A-

Ministria ruse e Mbrojtjes njofton se ka nisur fazën e dytë e stërvitjeve bërthamore jostrategjike në vend.

“Në përputhje me vendimin e Presidentit të Federatës Ruse, ka filluar faza e dytë e stërvitjeve të forcave taktike bërthamore”, thuhet në një deklaratë.

Njësitë e ushtrisë bjelloruse po marrin pjesë gjithashtu në fazën e dytë të stërvitjeve për përdorimin e armëve bërthamore jostrategjike që filloi sot.

Këtë e bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes bjelloruse, duke nënvizuar se qëllimi është të konstatohet përgatitja e këtyre armëve për të “garantuar pa kushte sovranitetin dhe integritetin territorial të Rusisë dhe Bjellorusisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco