Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Ogerta Manastirliu nën hetim penal nga SPAK

Napoli lëkundet nga tërmeti më i fortë në 40 vjet, ja sa ishte magnituda

Napoli lëkundet nga tërmeti më i fortë në 40 vjet, ja sa ishte magnituda

22:32, 20/05/2024
A+ Aa A-

Napoli, mbrëmjen e sotme, është goditur nga tërmeti më i fortë në 40 vite. Në orën 20:10 janë ndjerë lëkundje me magnitudë 4.4, me epiqendrën e tij në zonën Campi Flegrei.

 Lëkundjet janë ndjerë edhe në ishullin Procida , jo vetëm në zonën kodrinore dhe qendrore të Napolit, por edhe në komunat e brendshme, si Casavatore dhe Giugliano në Campania.

Salla e operacionit të zjarrfikësve mori disa raportime për dëme materiale, por për asnjë dëm në njerëz, ndërkohë që kontrollet lokale janë duke u zhvilluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco