Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Ogerta Manastirliu nën hetim penal nga SPAK

Stuhia e pazakontë, breshëri bllokon qytetin polak

Stuhia e pazakontë, breshëri bllokon qytetin polak

18:14, 20/05/2024
A+ Aa A-

Një stuhi breshëri shkaktoi përmbytje dhe dëme të mëdha në qytetin polak të Gniezno, i cili vendosur në perëndim të vendit.

Pamjet e xhiruara nga mediat shfaqën mjetet dhe banorët që kalonin nëpër rrugët e përmbytura dhe breshëri që notonte në sipërfaqe.

Agjencia e motit në Poloni i përshkroi stuhitë si të dhunshme duke shtuar se ato do të vazhdojnë deri të martën me zonat e perëndimit dhe juglindjes së vendit të prekura veçanërisht nga breshri, shiu i dendur dhe erërat e forta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco