Digjet një autobus në rrugët e Londrës

Digjet një autobus në rrugët e Londrës

08:18, 19/05/2024
A+ Aa A-

Pesë automjete zjarrfikëse u thirrën për të shuar zjarrin që dogji një autobus në jugperëndim të Londrës.

Bëhet e ditur nga zjarri nuk ka mbetur asnjë i lënduar, pasi pasagjerët dhe shoferi arritën të shpëtonin të padëmtuar.

Siç raportohet, incidenti ka ndodhur në rrugën Richmond në Twickenham, shkruan skynews.

Nga pamjet e publikuara shihet autobusi i përfshirë nga flakët dhe tymi i zi i dendur që ngrihej në ajër.

Rruga mbeti e mbyllur gjithë pasditen.

I menjëhershëm ishte reagimi edhe i mjekëve të vendit, por për fat të mirë nuk u nevojitën.

Ndryshe, një hetim është duke u zhvilluar dhe është konfirmuar se autobusi ishte me naftë e jo elektrik. 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco