Tanku izraelit ngatërron objektivin, vriten 5 ushtarë dhe plagosen 7 të tjerë

Tanku izraelit ngatërron objektivin, vriten 5 ushtarë dhe plagosen 7 të tjerë

08:36, 16/05/2024
A+ Aa A-

Pesë ushtarë izraelitë u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën, tre prej tyre në gjendje të rëndë, në Jabalia në Gazën veriore të mërkurën kur një tank izraelit qëlloi me predha mbi ta pasi i ngatërroi me forcat armike, tha sot ushtria izraelite.

Sipas hetimeve paraprake të IDF-së, një tank që vepron së bashku me parashutistët në kampin Jabalia hodhi dy predha në një ndërtesë ku ndodheshin ushtarët në orën 19:00 me orën lokale, raporton Themes of Israel.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco