‘Në rrezik për jetën’/ Informacione të reja për atentatin ndaj kryeministrit sllovak

‘Në rrezik për jetën’/ Informacione të reja për atentatin ndaj kryeministrit sllovak

17:34, 15/05/2024
A+ Aa A-

Kryeministri sllovak, Robert Fico është qëlluar disa herë me armë zjarri gjatë një takimi me qytetarët në qytetin e Handlovas.

Zyrtarët dhe administratorët e mediave sociale të politikanit sllovak kanë publikuar një mesazh rreth gjendjes së tij.

‘R. Fico iu bë atentat sot. Ai është qëlluar shumë herë dhe aktualisht ndodhet në rrezik për jetën’, shkruan në llogarinë personale të Ficos.

Në këtë moment ai po transportohet me helikopter në Banska Bystrica, sepse do të duhej shumë kohë për të arritur në Bratislavë për shkak të domosdoshmërisë së një procedure akute.

‘Orët e ardhshme do të vendosin’, përfundon njoftimi në Facebook.

Ndryshe, Handlova ndodhet rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit sllovak Bratislavë.

Robert Fico u qëllua me armë zjarri para Shtëpisë së Kulturës, ku kishte ardhur për të takuar mbështetësit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco