Sulmi rus ndaj NATO-s do të përfundonte me disfatë për Moskën, thotë ministri i Jashtëm polak

Sulmi rus ndaj NATO-s do të përfundonte me disfatë për Moskën, thotë ministri i Jashtëm polak

10:05, 25/04/2024
A+ Aa A-

Ministri i Jashtëm i Polonisë Radek Sikorski i tha parlamentit të enjten se një sulm rus ndaj NATO-s do të rezultonte në një disfatë për Moskën, por NATO duhet të forcojë mbrojtjen e saj.

Një sulm rus ndaj NATO-s do të përfundonte me disfatë për Moskën, por NATO duhet të rrisë mbrojtjen e saj, i tha parlamentit të enjten ministri i Jashtëm i Polonisë, Radek Sikorski.

Sikorski po përshkruante drejtimin e ri të qeverisë së kryeministrit Donald Tusk, duke i shpjeguar audiencës botërore dhe atyre në vend se si kanë ndryshuar prioritetet e reja.

Ai tha se Polonia dëshiron të kthehet në grupin e vendeve që përcakton axhendën e Bashkimit Evropian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco