Vdekja e pesë emigrantëve në Kanalin Anglez, arrestohen 3 persona

Vdekja e pesë emigrantëve në Kanalin Anglez, arrestohen 3 persona

15:07, 24/04/2024
A+ Aa A-

Tre burra janë arrestuar në lidhje me vdekjen e pesë emigrantëve në Kanalin Anglez të martën, tha Agjencia Kombëtare e Krimit të Mbretërisë së Bashkuar.

Burrat janë arrestuar për lehtësimin e imigracionit të paligjshëm dhe për hyrjen ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar, thuhet në një deklaratë.

Pesë persona, përfshirë një vajzë shtatëvjeçare humbën jetën në një përpjekje për të kaluar Kanalin Anglez.

Në gomone ndodheshin 112 persona.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco