Hamasi i gatshëm për armëpushim: Lirojmë 40 pengje, më shumë se 20 janë ende gjallë

Hamasi i gatshëm për armëpushim: Lirojmë 40 pengje, më shumë se 20 janë ende gjallë

12:51, 24/04/2024
A+ Aa A-

Një zyrtar i lartë i Hamasit tha në një intervistë me gazetën e Katarit Al-Arabi Al-Jadid me bazë në Londër se organizata u shpreh e gatshme që të lironte 40 pengje izraelite në fazën e parë të marrëveshjes dhe jo 20 siç pretendonte Izraeli.

Zyrtari shtoi se numri i pengjeve ende gjallë është dukshëm më i lartë se 20, megjithëse numri i saktë nuk mund të thuhet.

“Hamasi po mban 30 oficerë dhe agjentë të Shin Bet, të cilët u kapën më 7 tetor dhe janë nën një siguri jashtëzakonisht të lartë”, tha zyrtari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco