Lajmi i fundit

E rëndë/ U rrah barbarisht nga tre persona, avokati Mëngjesi futet në intubim

Itali, deputetët sicilianë do të gjobiten nëse mungojnë në votimet e asamblesë

Itali, deputetët sicilianë do të gjobiten nëse mungojnë në votimet e asamblesë

21:37, 17/04/2024
A+ Aa A-

Deputetët rajonalë që mungojnë në votimin në Asamblenë e Qarkut të Sicilisë do të duhet të paguajnë një gjobë prej 180 eurosh dhe paratë do t’u zbriten nga shtesat në fund të muajit.

180 euro do t’u zbriten edhe anëtarëve të komisioneve parlamentare që mungojnë në momentin e votimit dhe në këtë rast është vendosur një tavan maksimal mujor prej 540 euro.

Ky vendim u miratua unanimisht nga Këshilli Presidencial.

Mekanizmi i ri do të nisë nga 1 maji, një datë simbolike e propozuar nga presidenti i ARS Gaetano Galvagno.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco