Piktura e fundit e Caravaggio shfaqet për herë të parë pas 20 vjetësh

Piktura e fundit e Caravaggio shfaqet për herë të parë pas 20 vjetësh

17:52, 16/04/2024
A+ Aa A-

Galeria Kombëtare po përgatitet të zbulojë më në fund veprën e fshehur prej kohësh.

Piktura e fundit e mjeshtrit italian Caravaggio shfaqet për herë të parë në këto 20 vjet në Londër.

Ekspozita e re e Galerisë Kombëtare "The Last Caravaggio" hedh dritë mbi artistin stuhishëm italian, i cili ishte në arrati dhe i akuzuar për vrasje në kohën kur pikturoi veprën e tij të fundit.

Ekspozita e Caravaggio zgjat nga 18 prilli deri më 21 korrik 2024 në Galerinë Kombëtare të Londrës. Hyrja është falas.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco