Ka disa thashetheme, por kush është ‘bukuroshja’ që është parë së fundmi duke qëndruar afër Kim Jong Un?

Ka disa thashetheme, por kush është ‘bukuroshja’ që është parë së fundmi duke qëndruar afër Kim Jong Un?

16:59, 12/04/2024
A+ Aa A-

Një grua e re e Koresë së Veriut është parë me Kim Jong-un mes thashethemeve se ajo është “e dashura sekrete” e tij dhe ka sjellë në jetë fëmijën e tij të dashur.

Sipas mediave të huaja, pasi la rolin e saj në grupin kryesor të vajzave të Koresë së Veriut, Moranbong Band, Hyon Song-wol tani punon në sekretariatin personal të diktatorit.

Dhe javën e kaluar ajo u pa me Kim në Phenian, ku u pa duke shikuar telefonin e saj, ndërsa ndihmësit e tjerë mbanin shënime.

Lidhur me këtë, një spiun në pension thotë se marrëdhënia e tyre është më shumë se profesionale dhe se ajo dhe despoti kanë një fëmijë.

Choe Su-yong, dikur pjesëtar i Shërbimit Informativ Kombëtar (NIS) në Korenë e Jugut fqinj, tha se fëmija quhej Kim Il-bong.

Sipas ish-spiunit, Kim Jong-un u takua me Hyon Song-wol kur ai ishte ende në shkollë në Zvicër.

Image

Image

Choe tha se Hyon i shërbeu tiranit të ardhshëm dhe motrës së tij, Kim Yo-jong, si kujdestare dado, por një marrëdhënie u krijua dhe vazhdoi pas kthimit të tyre në Korenë e Veriut.

Babai dhe paraardhësi i Kim, Kim Jong-il, nuk e miratuan lidhjen dhe e urdhëruan atë ta ndërpresë atë, sipas një raporti të Koresë së Jugut nga viti 2012.

Por pas vdekjes së babait të tij, “djali mendohet se ka rindezur marrëdhënien”, thuhet në raport.

Image

Michael Madden, tha se kishte arsye të mira për të besuar se dyshja u lidh fillimisht në Zvicër.

Madden – një anëtar i Qendrës Stimson në Uashington DC – tha se zanafilla e thashethemeve për dashurinë e fëmijës u kthye në vitin 2012, kur Hyon performoi në skenë shtatzënë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco