'Mbaja thikë për t'u mbrojtu nga trafikanti shqiptar i drogës'/ Dënohet me 5 vite burg britaniku që kërcënoi stafin e spitalit Brighton

'Mbaja thikë për t'u mbrojtu nga trafikanti shqiptar i drogës'/ Dënohet me 5 vite burg britaniku që kërcënoi stafin e spitalit Brighton

21:09, 02/03/2024
A+ Aa A-

Autoritetet britanike kanë dënuar me 5 vite burg një 32-vjeçar pasi në tetor të vitit të kaluar sulmoi me thikë stafin e një spitali në Brighton.

Mediat britanike kanë publikuar edhe pamjet kur Joshua Byrne sulmoi  një roje sigurie duke bërtitur “unë do të të godas me thikë në fytyrë”. Po ashtu, ai mori me forcë një celular nga një pacient dhe për pak nuk e goditi me thikë një infermiere.

Gjatë seancës, Byrne pranoi se kishte tentuar të shkaktonte lëndime të rënda trupore me qëllim, duke kërcënuar një person.

Më vonë, ai i tha policisë se e mbante thikën sepse kishte vjedhur mijëra paund nga një tregtar droge shqiptar dhe ndjeu nevojën për të mbajtur thikën për vetëmbrojtje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco