Australi: Një adoleshent burgoset për atë që mendohet të jetë sulmi i parë në shkollë

Australi: Një adoleshent burgoset për atë që mendohet të jetë sulmi i parë në shkollë

09:07, 29/02/2024
A+ Aa A-

Një adoleshent është burgosur për kryerjen e asaj që mendohet të jetë sulmi i parë në shkollë në Australi.

15-vjeçari nga Perth qëlloi tre herë me dy pushkë në Kolegjin Baptist Atlantis Beach majin e kaluar, shkruan CNN.

Stafi dhe studentët mbetën të strukur në dollapë dhe nën tavolina përpara se policia ta arrestonte.

Gjykatësi që e dënoi me tre vjet paraburgim të miturin tha se “fati i mirë” kishte “parandaluar një përfundim tragjik”.

Askush nuk u lëndua në incidentin që besohet se të shtënat janë të parat e këtij lloji në Australi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco