VIDEO/ ‘Stop gjenocidit në Palestinë’, ushtari i forcave ajrore amerikane i vë flakën vetes para ambasadës izraelite

VIDEO/ ‘Stop gjenocidit në Palestinë’, ushtari i forcave ajrore amerikane i vë flakën vetes para ambasadës izraelite

07:58, 26/02/2024
A+ Aa A-

Një ushtar i Forcave Ajrore Amerikane i vuri flakën vetes përpara ambasadës izraelite në Uashington. Lajmi raportohet nga New York Post, ndërsa raporton se personi me uniformë ka thënë para se të vinte flakën se “nuk dëshiron të jetë më bashkëpunëtor i gjenocidit në Gaza.

Ky është një akt ekstrem proteste. Liri për Palestinën”.

Burri ndodhet në spital në gjendje kritike. Kujtojmë se lufta mes Hamasit dhe Izraelit nisi më 7 tetor, ndërsa nga beteja e përgjakshme kanë humbur jetën civilë të pafajshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco