Sot dy vite nga nisja e luftës në Ukrainë, mesazhi i Von der Leyen: Rezistencë e jashtëzakonshme e popullit ukrainas

Sot dy vite nga nisja e luftës në Ukrainë, mesazhi i Von der Leyen: Rezistencë e jashtëzakonshme e popullit ukrainas

09:32, 24/02/2024
A+ Aa A-

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen vlerësoi “rezistencën e jashtëzakonshme” të Ukrainës ndërsa mbërriti në Kiev sot në përvjetorin e dytë të fillimit të pushtimit rus.

“Në Kiev për përvjetorin e vitit të dytë të luftës së Rusisë kundër Ukrainës. Dhe për të festuar rezistencën e jashtëzakonshme të popullit ukrainas,” -tha von der Leyen në mediat sociale.

“Më shumë se kurrë, ne qëndrojmë të vendosur me Ukrainën. Financiarisht, ekonomikisht, ushtarakisht, moralisht. Derisa vendi të jetë më në fund i lirë.”, tha ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco