Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Hetimi i TIMS, frika e socialistëve

Fëmijët e luftës në Ukrainë, një ekspozitë në Këshillin e Evropës

Fëmijët e luftës në Ukrainë, një ekspozitë në Këshillin e Evropës

08:54, 21/02/2024
A+ Aa A-

Në Pallatin e Evropës në Strasburg në përvjetorin e dytë të luftës në shkallë të gjerë në Ukrainë u hap një ekspozitë fotografike "Agim".

Ajo përbëhet nga një seri fotografish që përshkruajnë fëmijët ukrainas, shtëpitë, fshatrat dhe qytetet e të cilëve u shkatërruan nga pushtuesit: Bucha, Irpin, Gostomel, Borodyanka, Chernihiv, Yagidne, Mariupol, Vinnytsia dhe të tjerë.

Një seri fotosh është krijuar nga fotografi i famshëm francez me origjinë ukrainase Yuri Bilak, i cili ka fotografuar Ukrainën që nga viti 2014, duke filluar me ngjarjet e Revolucionit të Dinjitetit.​

Image

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco