SHBA/ Dy oficerë policie dhe një zjarrfikës u vranë gjatë një ndërhyrjeje në një mosmarrëveshje familjare

SHBA/ Dy oficerë policie dhe një zjarrfikës u vranë gjatë një ndërhyrjeje në një mosmarrëveshje familjare

08:29, 19/02/2024
A+ Aa A-

Armët vazhdojnë të mundojnë Shtetet e Bashkuara . Dy oficerë policie dhe një punonjës shpëtimi u qëlluan dhe u vranë të dielën në mëngjes në shtetin verior të Minesotës, pasi morën një telefonatë nga një shtëpi ku po ndodhte një mosmarrëveshje në familje , thanë autoritetet.

Sulmuesi, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur është i vdekur dhe shtatë fëmijët e moshës dy deri në pesëmbëdhjetë vjeç janë të sigurt, thanë përfaqësues të këtij shteti, duke refuzuar të specifikojnë rrethanat e vdekjes së të dyshuarit.

Një tjetër polic është plagosur me armë zjarri

Oficerët e vrarë të policisë, të dy të moshës 27 vjeç, si dhe shpëtimtari 40-vjeçar, ishin thirrur për një ndërhyrje në një shtëpi të vendosur në Burnsville, në jug të Minneapolis, pas një thirrjeje "nga një familje në rrezik" sipas Minnesota. Guvernatori Tim Walz. "Kjo na thyen zemrat," tha ai në një konferencë shtypi të dielën në mbrëmje, i rrethuar nga përfaqësues të autoriteteve. Një tjetër efektiv policie është qëlluar dhe plagosur gjatë shkëmbimit të armëve, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e urgjencës morën një telefonatë rreth orës 1:50 të mëngjesit të së dielës nga një shtëpi në Burnsville "ku një burrë ishte i armatosur dhe i barrikaduar me anëtarët e familjes së tij," tha oficeri Drew Evans./AFP/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco