Lajmi i fundit

SYRI siguron VIDEO-n e shpërthimit në Lushnje, ja momentet kur energjia elektrike shkatërron çdo gjë

IDF: Izraeli po zgjeron operacionet tokësore në të gjithë Rripin e Gazës

IDF: Izraeli po zgjeron operacionet tokësore në të gjithë Rripin e Gazës

22:22, 03/12/2023
A+ Aa A-

Izraeli po zgjeron operacionet tokësore në të gjithë Rripin e Gazës.

“IDF po rifillon dhe zgjeron operacionin tokësor kundër bastioneve të Hamasit në të gjithë Rripin e Gazës,” tha zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari në një konferencë për shtyp të dielën, shkruan Al Jazeera.

Hagari nënvizoi gjithashtu “rëndësinë e ndihmës ajrore të ofruar nga Forcat Ajrore për forcat tokësore”, duke thënë se sulmet ajrore kundër shtabit të terrorizmit, objekteve të prodhimit të armëve, tuneleve terroriste dhe vendeve të lëshimit të raketave kufizojnë kërcënimet e paraqitura kundër operacionit tokësor.

“Politika jonë është e qartë – ne do të godasim me forcë çdo kërcënim të paraqitur kundër territorit tonë”, shtoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco