Pesë të vdekur, pas një sulmi me thikë dhe zjarr në Queens, New York/ Policia jep detajet

Pesë të vdekur, pas një sulmi me thikë dhe zjarr në Queens, New York/ Policia jep detajet

17:31, 03/12/2023
A+ Aa A-

Katër persona kanë vdekur, duke përfshirë dy fëmijë, dhe një person është plagosur rëndë në një sulm me thikë në Far Rockaway, Queens, të dielën në mëngjes, tha policia.

Dy policë janë lënduar duke iu përgjigjur thirrjes nga shtëpia, ku ka shpërthyer edhe zjarri dhe i dyshuari ka vdekur.

Sipas mediave të huaja, një vajzë 11-vjeçare, një djalë 12-vjeçar, një grua 44-vjeçare dhe një burrë rreth të 30-tave u vranë dhe të gjithë besohet se janë anëtarë të familjes.

Policia mori një telefonatë 911 pak pas orës 5 të mëngjesit nga një telefonuese e re femër, e cila tha se kushëri i saj po vriste anëtarët e familjes.

Ndërkohë një zjarr në dhomën e ndenjes dhe zonën e hollit e bëri të pamundur për policinë për të hyrë në shtëpi fillimisht, por zyrtarët e zjarrfikësve arritën të shuanin shpejt zjarrin.
I dyshuari ka të ngjarë të ketë ndezur një divan gjatë daljes nga shtëpia, tha policia.

Pas shuarjes së zjarrit, zyrtarët gjetën tre persona të vdekur brenda shtëpisë: një djalë 12-vjeçar, një grua 44-vjeçare dhe një burrë rreth të 30-tave. Policia beson se të katër vdiqën nga plagët me thikë, tha Maddrey.

I dyshuari për therjen me thikë është identifikuar si një banor 38-vjeçar i Bronksit.

Incidenti duket të jetë i lidhur me familjen, megjithëse policia është ende duke hetuar.

Far Rockaway është një hyrje e gjatë përgjatë bregut të Long Island, në pjesën më jugore të Queens në Nju Jork.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco