Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Bombardimet ruse/ Ukraina mund të rihapë aeroportin e Kievit

Bombardimet ruse/ Ukraina mund të rihapë aeroportin e Kievit

10:43, 02/12/2023
A+ Aa A-

Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir Zelensky, Andriy Yermak.

Andriu Yemark, e bëri të ditur gjatë një takimi me diplomatë në aeroportin ndërkombëtar Boryspil.

“Ky kthim në elementet e paqes është i mundur sepse Ukraina është bërë më e fortë. Tani jemi në gjendje të ofrojmë siguri falë forcave tona mbrojtëse dhe miqve tanë”, ka thënë ai.

Zëvendësi i Yermak, Andriy Sybiga, i tha tubimit se aeroporti ishte vendi i parë i madh në Ukrainë që u mbyll pasi trupat ruse pushtuan në shkurt 2022

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco