Izraeli: Hamasi po mban 136 pengje në Gaza

Izraeli: Hamasi po mban 136 pengje në Gaza

22:11, 01/12/2023
A+ Aa A-

Të paktën 136 pengje mbahen ende në Gaza, sipas Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF).

Zëdhënësi i IDF-së, kundëradmirali Daniel Hagari tha se në mesin e pengjeve janë 17 gra dhe fëmijë, shkruan Sky News.

Ushtria izraelite deklaroi se trupi i një pengjeje, Ofir Tzarfati, u kthye në Izrael.

Ai u konfirmua i vdekur të enjten, me IDF që nuk specifikoi se kur dhe ku u vra Tzarfati

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco