14 numri i palestinezëve të vrarë

14 numri i palestinezëve të vrarë

09:00, 01/12/2023
A+ Aa A-

Ka shkuar në 14 numri i palestinezëve të vrarë si pasojë e sulmeve izraelite në Gaza pas skadimit të armëpushimit mëngjesin e sotëm. Sipas të dhënave, gjashtë persona u vranë në një sulm në Rafah dhe në Khan Younis.

Izraeli u ka kërkuar gjithashtu banorëve në lagje të caktuara të Khan Younis të largohen përpara një sulmi në zonë.

“Forcat izraelite kanë bërë thirrje për banorët në Khan Younis duke u kërkuar atyre të evakuohen në Rafah, por ata gjithashtu kanë në shënjestër Rafah,” tha Khoudary, një gazetar i Aljazeera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco