‘Mos shkoni në veri’, u thotë Izraeli banorëve të Gazës

‘Mos shkoni në veri’, u thotë Izraeli banorëve të Gazës

08:47, 30/11/2023
A+ Aa A-

Ushtria izraelite u ka kërkuar banorëve të Gazës që të qëndrojnë larg Gazës veriore, e cila “ende konsiderohet si zonë lufte”.

Qindra mijëra banorë janë zhvendosur në jug për sigurinë e tyre në javët e fundit, pasi Izraeli lëshoi disa paralajmërime për ta evakuuar Gazën veriore, përcjell Bota sot.

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit kanë postuar kujtime të përditshme gjatë armëpushimit që banorët e Gazës të qëndrojnë të paktën një kilometër larg kufirit Izrael-Gaza dhe t'i paralajmërojnë ata që të mos dalin nga territori nëpërmjet detit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco