Lufta Izrael-Hamas: Fotografitë e javës

Lufta Izrael-Hamas: Fotografitë e javës

07:49, 27/11/2023
A+ Aa A-

Një përzgjedhje e disa prej fotove më me ndikim teksa vazhdon konflikti Izrael-Hamas.

Image

Palestinezët ikin nga qyteti i Gazës dhe pjesë të tjera të Gazës veriore përgjatë rrugës që të çon në zonat jugore të Rripit

Image

Palestinezët e zhvendosur nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës përgatisin bukë në një kamp tende të siguruar nga UNDP në Khan Younis. E drejta e autorit Fatima Shbair/The AP

Image

Tymi ngrihet pas një sulmi izraelit në Rripin e Gazës të enjten. E drejta e autorit Leo Correa/The AP

Image

Palestinezët mbajnë një person të plagosur të nxjerrë nga rrënojat pas bombardimeve izraelite në Khan Yunis në Rripin jugor të Gazës. E drejta e autorit Mahmud Hams/AFP nëpërmjet Getty ImagesImage

Ushtarët izraelitë mbajnë zi gjatë funeralit të ushtarit izraelit, nëntetar Avraham Fetena në Haifa, në veri të Izraelit. E drejta e autorit Ariel Schalit/The AP

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco