'Ata nuk donin të luanin’/ E çuditshme, policia arreston kukullën Chucky, ‘akuzohet’ për grabitje

19:30, 23/09/2023
A+ Aa A-

Policët në Meksikë arrestuan një kukull Chucky të përdorur nga pronari i saj për të grabitur njerëzit. 

Sipas Fuerza Informativa Azteca, Carlos "N" përdori Chucky, e konsideruar si një "kukull demon" nga autoritetet atje, për të përdorur një thikë të madhe - dhe reale - për të frikësuar dhe kërkuar para nga nga njerëzit.

Dyshja dinak u arrestua për prishjen e rendit publik dhe rrezikimin e publikut në Monclova, një qytet në shtetin verior meksikan të Coahuila. Carlos dyshohet se ishte në sheshin kryesor të qytetit nën ndikimin e një substance të paligjshme, tha për median Juan Raúl Alcocer, ish-drejtori i Policisë Monclova.

“Ai futi kukullën në fytyrë dhe po i trembte njerëzit, është një ofendim, (dhe) për këtë arsye u arrestua”, tha ai. Ata u dërguan në një rajon policie dhe të dy u vunë në pranga dhe u morë matjet e tyre njëlloj. 

Kukulla e lidhur me pranga, e cila kishte një thikë të dalë nga tuta e saj xhins, u mbështet pas murit dhe u mbajt nga flokët e saj ndërsa fotoja u shkrep.

Oficeri që vuri Chucky - kukullën e bërë të famshme në filmin horror të vitit 1988 "Child's Play" - më vonë u qortua se nuk e kishte marrë seriozisht punën e tij. “Disa gazetarë i thoshin me shaka të pozonte me kukullën, t'i vinte prangat,” tha Alcocer. “…Ai duhet ta marrë seriozisht punën e tij dhe rregulloret, të mos luajë ato lojëra.”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco