Pesë të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi

Pesë të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi

11:12, 10/06/2023
A+ Aa A-

Një shpërthim në një fabrikë municionesh në Ankara të Turqisë, ka lënë të vdekur pesë persona njofton Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

Autoritetet thanë se kanë nisur një hetim për shkakun e shpërthimit.

Raportohet se në zonën e shpërthimit janë dërguar disa autoambulanca dhe zjarrfikësit.

Xhamat e disa dyqaneve dhe shtëpive në zonat përreth u thyen nga forca e shpërthimit, njoftoi televizioni NTV.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco