Putin e thotë me bindje: Kundërofensiva ukrainase ka nisur, por po dështon

Putin e thotë me bindje: Kundërofensiva ukrainase ka nisur, por po dështon

23:33, 09/06/2023
A+ Aa A-

Në një deklaratë të orëve të vona të së premtes, sipas mediave ruse, Vladimir Putin ka dhënë një deklaratë në lidhje me luftën në Ukrainë. Ai është shprehur se ushtria e Kievit tashmë e ka nisur kundërofensivën e saj.

“Mund ta them me siguri absolute, kundërofensiva e Ukrainës ka nisur tashmë dhe këtë e dëshmon përdorimi i rezervave strategjike”, tha kreu i Kremlinit.

Më tej, lideri rus u shpreh se forcat e Zelenskyt nuk kanë mund të përparojnë në asnjë drejtim të frontit.

“Forcat ukrainase nuk kanë mundur të përparojnë në front, pavarësisht se e kanë nisur kundërofensivën e tyre. Kjo ka ardhur për shkak të guximit të ushtarëve rus dhe organizimit të mirë të forcave nga Moska”, kështu ka deklaruar Putin i cituar nga RIA Novosti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco