Shoqëroi studenten e paralizuar gjatë viteve universitare, qeni merr diplomën e nderit

Shoqëroi studenten e paralizuar gjatë viteve universitare, qeni merr diplomën e nderit

09:10, 30/05/2023
A+ Aa A-

Ceremonia e diplomimit në Universitetin Seton Hall të Nju Xhersit paraqiti një diplomë që iu dorëzua një të diplomuari shumë të veçantë: qeni shoqërues i një studenteje.

Një video e postuar në Twitter nga universiteti tregon Grace Mariani dhe qenin e saj të shoqërimit, Justin, duke marrë diplomat nga Joseph E. Nyre i Seton Hall.

Mariani mori një diplomë universitare në shkencat arsimore, ndërsa Justinit iu dha një diplomë nderi për ndjekjen e të gjitha klasave të pronarit të tij.

Ajo tha se ka në plan të mësojë arsimin fillor dhe special dhe Justin do të qëndrojë pranë saj në karrierën e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco