Polici 'manjak' kapet duke u bërë foto grave në market, detyrohet t’u qëndrojë 500 m larg

Polici 'manjak' kapet duke u bërë foto grave në market, detyrohet t’u qëndrojë 500 m larg

19:16, 28/03/2023
A+ Aa A-

Një oficer policia ka rënë në prangat e kolegëve të tij pasi akuzohet se fotografonte gratë në dyqane, ndërsa rrezikon të dënohet me 17 vjet burg.

Të akuzuarit, të cilit i ishte ndaluar të dilte jashtë vendit, i ishte ndaluar t’i afrohej 500 metra nga dy femrat që ankoheshin.

Në incidentin e ndodhur më 05.01.2023, është parë se i akuzuari S.E. ka fotografuar duke ia futur telefonin nën fund një gruaje, e cila ishte duke blerë produkte në një market.

Veprimi i turpshëm i autorit është fiksuar nga pamjet e kamerës së marketit dhe ishte punonjësja tjetër femër, e cila ka vërejtur se e pandehura është fotografuar fshehtas nga manjaku dhe ka njoftuar kolegun e saj.

Ky i fundit mori në telefon policinë, e cila erdhi dhe e arrestoi të akuzuarin. Ndërkohë, gjykata vendosi që i arrestuari të shkojë në detyrim paraqitje, ndërsa i është ndaluar t’u afrohet grave në fjalë mbi 500 metra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco