Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Çfarë po ndodh në Kosovë?

FOTO/ Arratisje me furçë dhëmbësh, u kapën duke ngrënë petulla

FOTO/ Arratisje me furçë dhëmbësh, u kapën duke ngrënë petulla

19:56, 22/03/2023
A+ Aa A-

Dy të burgosur u arratisën nga një burg në Virxhinia (SHBA) përmes një tuneli që e kishin gërmuar duke përdorur… furçë dhëmbësh.

43-vjeçari Arley V. Nemo dhe 37-vjeçari John M. Garza kishin gjetur një pjesë më të dobët të strukturës së murit dhe përdorën mjete të bëra nga furçat e dhëmbëve për të dalë nga qelia.

Por, gabimi i tyre ishte se ndaluan për petulla dhe aty u kapën sërish nga policia, që falënderoi qytetarët të cilët lajmëruan se ku ndodheshin të arratisurit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco