SHBA dhe Koreja e Jugut punojnë për ‘Mburojën e Lirisë’

SHBA dhe Koreja e Jugut punojnë për ‘Mburojën e Lirisë’

19:25, 22/03/2023
A+ Aa A-

Trupat amerikane dhe ato koreano-jugore realizuan një stërvitje të përbashkët të mërkurën, si pjesë e një serie stërvitjesh të quajtur ‘Mburoja e lirisë’.

Në Pocheon, në veri të Seulit, fokusi ishin ushtrimet me kundërajroret M777 Howitzer, tanket K1A1 dhe mjetet e blinduara Stryker.

Stërvitja u krye më pak se 30 km nga kufiri me Korenë e Veriut.

 ‘Mburoja e lirisë’ ka nisur në 13 mars.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco